Informacje

Witaj, Radiospis.pl to nowe polskie archiwum radiowe, w którym możesz odnaleźć tytuł oraz wykonawcę piosenki, która było odtwarzana w jednej z popularnych stacji radiowych. Po odnalezieniu nazwy utworu możesz jednym kliknięciem przejść do wyszukiwarki lub serwisu YouTube.
Nie jest to pierwsza ani jedyna strona tego typu w sieci, ale odróżnia ją jedna istotna (moim zdaniem) cecha – strona od początku została projektowana w taki sposób, aby zapewnić maksymalną szybkość oraz wygodę korzystania.

Ponieważ najczęściej nikt nie zwleka z poszukiwaniem piosenki dłużej niż kilka dni, nasza podstawowa wyszukiwarka została uproszczona do granic możliwości, tak aby do odnalezienia utworu wystarczyły zaledwie 2-3 kliknięcia, najczęściej jednak do odnalezienia utworu wystarczy jedna wizyta na stronie głównej serwisu, gdzie dostępna jest lista trzech ostatnio odtwarzanych utworów z najpopularniejszych stacji, lub wizyta na podstronie danego radia z listą 40 ostatnio granych piosenek, z możliwością łatwego jej rozszerzenia na kolejnych podstronach.
Staramy się także, aby lista piosenek była możliwie najbardziej czytelna, a poruszanie po stronie w pełni intuicyjne.
Aktualnie podstrony stacji wyświetlają historię z okresu ostatnich siedmiu dni, podobnie jak domyślne ustawienia wyszukiwania. W niedalekiej przyszłości udostępnimy również dodatkową wyszukiwarkę umożliwiającą wyszukiwanie utworów z wcześniejszych okresów.

W chwili obecnej strona działa w etapie rozwojowym i można jeszcze napotkać różne błędy, ale stopniowo będziemy dążyli do jego usprawnienia. Mam nadzieję, że spodobała Ci się ta idea i zaczniesz regularnie korzystać z radiowego archiwum Radiospis.pl, jeżeli masz jakieś uwagi, napisz do nas poprzez formularz na stronie kontaktowej lub na profilu FB.